Zeytinyağı özlü sabun ve şampuanlar

Zeytinyağı bir çoğumuzun aileden bildiği sağlık ve doğallık namına üstü olmayan bir doğal zenginliktir. Bitkiler ele alındığında zeytinyağından daha faydalı bir şey karşımıza çıkmayacaktır. Günümüzde zeytinyağı bir çok alanda kullanılmaktadır. Cilt ve saç söz konusu olduğunda zeytinyağlı sabun ve şampuanın üzerine daha etkili bir ürün yoktur.

Vücut bakımında çok sık kullanılan zeytinyağı sabunu içinde barındırdığı K , E ve D vitaminleriyle cildimizde ki gözenekleri temizler ve bunların kaybolmasını sağlar. Aynı zamanda sivilce ve akne gibi cilt yaralarınıda yok eder. Bilimsel açıdan sedef , egzama gibi bir çok deri hastalığının tedavisinde hekimlerce önerilir.

Kuru , yağlı yada hassas farkı olmadan tüm cilt türlerinin kullanabildiği hiçbir alerjik durumun gözlenmediği zeytinyağı özlü sabunda yoğun E vitamininden dolayı düzenli kullanım sonucu ışıltılı bir cilde sahip olmak hiçte zor değil. Kuru bir cilde sahip olanların kullanımında nem dengesinin düzenlenmesi ve deri üzerinde ki tahrişlerin zamanla kaybolması görülen etkileri arasındadır.

Zeytinyağı özlü şampuanda aynı sabun gibi saç açısından tüm anormallikleri tedavi etmek amacıyla kullanılabilmektedir. Seyrelmiş yada dökülmüş olan saçlar için önerilen tüm tedaviler mutlaka zeytinyağı içerir. Aynı zamanda parlaklığını kaybetmiş sönük saçlarında ilacı zeytinyağı özünden geçmektedir. İçinde ki E vitamini ile saç telleri kökten beslenirken daha dolgun ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Zeytinyağı özlü şampuanı saçlarınıza uygularken saç diplerinden uygulamanız daha iyi sonuçlar almanıza sebep olacaktır. Aynı zamanda saç diplerine masaj yaparak hem saç derinizi hem cildinizi hemde psikolojik olarak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle ölü deriyide atarken harekete geçiren zeytinyağı özlü şampuan ciltte biriken fazlalık yağıda yıkama esnasında üzerinizden atacaktır. Böylece saç deriniz daha nemli olacağından çok daha ışıltılı saçlara sahip olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taşlar