Online Sözlük
Bilgi Sokak | Güncel Sözlük Sitesi
Radyo Dinle
1
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V X Y Z

Toplam: 9 1. sayfadasın, Toplam 1 Sayfa

Laissez Faire Laissez Passer
“Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler” olarak çevrilen liberal görüşün şiarı.
Leasing
Bir işletmenin ihtiyaç duyduğu ve genellikle maliyeti yüksek araçları doğrudan satınalmak yerine kiralamasına (leasing) olanak veren bir finansman yöntemi.
Libor
(London Interbank Borrowing Offer Rate) Londra bankaları arasında günlük olarak belirlenen faiz oranıdır ve uluslararasıişlemlerde referans alınır.
Likitide
Bir ekonomik varlığın aynen para gibi derhal değişimde kullanılabilme özelliğiolması.
Limit Değerli Emirler
Özel limit fiyatlı emirlerin belirli bir tutar sınırı konmuş şeklidir. Özel limit fiyatlı emre ilaveten maksimum işlem değeri “TL” olarak yazılır. Sistem, belirtilen tutardan fazla olmamak Devam…
Limit Fiyatlı Emirler
Fiyat ve Miktarın girildiği emirlerdir. İşlem kısmen veya tamamen olmazsa, gerçekleşmeyen kısım sistemde pasif olarak görünür.
Limitli Emir
Emri veren alıcının, işlemin gerçekleşmesi için kabul ettiği en yüksek fiyatı; satıcının ise satmaya razı olduğu en düşük fiyatı belli ettiği emir tipidir.
Lokavt
Bir işyerinde faaliyeti tamamen durduracak biçimde işverenin, kendi giriş imi ile veyabaşka işveren kuruluşunun verdiği karar uyarak, işçileri topluca işten uzaklaştırılmasınalokavt denir. Devam…
Lot
Hisse senetleri piyasasında işlem birimidir. İ.M.K.B. Hisse Senetleri Piyasası’nda, 1 lot. 1 lot 1 adet hisse senedi veya 1 YTL nominal değerli hisse senedini ifade eder.
Ekonomi-Ticaret-Borsa Terimleri internet Sözlüğü - Güncel terimler ve sözcük anlamları - Bilgisokak.com
Ana Sayfa HakkımızdaKullanım ŞartlarıTop 10Bildirim Yukarı
© 2009 Yılından bu yana Sizlerleyiz. XHTML | CSS | Powered by: Glossword | Resim Bilgisokak v1