Kilo Almayı önleyici besinler: Kanportakalı

Kan portakalı kilo almayı önlemekte yardımcı besindir

Günümüzde insanlar kilo almakla mücadele etmek için birçok vasıtaları kullanırlar. Bildiğimiz gibi kilo vermek veya kilo almayı önlemek isteyenler özellikle beslenmelerinde meyve ve sebzelere üstünlük verirler.

Portakal da bu meyveler sırasındadır. Ama onun bir sırası olan kan portakalı kilo almayı önlemekte daha fazla özelliğe sahiptir. Turuncugillerden olan ve günlük hayatımızda sık sık kullandığımız portakal, limon, mandalina gibi meyvelerin yanı sıra kan portakalı da kilo almanızı önlemek için muhteşem etkiye sahiptir.

Bunun için meyvenin kendisiyle beraber gün içinde bir defa olmakla yarım litre kan portakalı suyu içmeniz tavsiye ediliyor.  Bu bir diyet değildir, sadece önleyici bir tedbirdir. Obezite uzmanları meyve ve sebzelere kırmızı veya mavi renk veren moleküller olan antosiyanin kilo almayı önlemek etkisinin yüksek olduğunu onaylamışlar.

Milan Üniversitesi diyetisyenlerinin de araştırdıkları gibi, antosiyaninler açısından zengin bir diyet kardiyovasküler ve kanser risklerini azaltır. Ve böylece sizin mükemmel bir fiziğe sahip olmanıza yardımcı olur.

Antosiyaninler kan portakalında bol miktarda bulunmaktadır. Ama bunun yanı sıra turp, çilek, yaban mersini, siyah üzüm, ahududu, kuş üzümü, kirazda da bulunur. Bu yüzden bu gibi gıdaları beslenmenize dahil etmekte düzgün iş yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taşlar